Popisy lásky v knihách

25. ledna 2014 v 1:42 | Ellis |  Úvahy, názory, o mně, myšlenky, ...
Nemam je ráda, vlastně až na pár ojedinělých výjimek, vůbec. A obecně jakýkoli texty o lásce, pokud nejsou nějak extra smysluplný, což většinou nejsou. Jediná výjimka je jakýsi opis lásky v díle Paula Coelha, který se táhne vlastně všemi jeho díly. Moje nejoblíbenější část je strana 74 v Alchymistovi (české vydání z roku 1995), kterou umim skoro zpaměti a pokud vás zajímá její obsah, můžete si ji přečíst, ale opisovat ji sem nebudu a popsat o čem se na té straně mluví se neodvažuju, protože buď bych to nepochopila já, nebo vy.
Myslím, že lásku nemá cenu snažit se pochopit (tim se to vždycky jenom zkazí...) stejně jako pokoušet se ji popsat slovy, ať už v epice či lyrice nebo čemkoli jiném. Můj názor na to je, že pokud má někdo potřebu o tom psát, nutně to znamená taky to, že se to snaží pochopit, tak nějak podvědomě, a to myslím v případě lásky není úplně žádoucí. Je málo lidí, kteří dokáží lásku nějakým způsobem vyjádřit, ale ani jejich popisy nikdy nebyli a nejsou objektivní. Chápu, že lidi mají potřebu se z pocitů vypsat a hodně často jsou to pocity spojené s láskou, takže to nechci nějak kritizovat (Já vím, občas si jsem schopná v jedné větě třikrát odporovat), ale stejně mi to přijde lehce, řekněme, netaktní.
Pokud jde o mě, tak jasně že o lásce nějakym způsobem píšu, ale snažim se to házet do dostatečně praktickýho a uzeměnýho kontextu, že to pak s tou Láskou zas tolik společnýho nemá - jde spíš o pocity.

To, co jsem právě napsala, není úplně správné vyjádření toho, co si o tom myslím, ale spíše chabý pokus, takže zajisté vyzní jinak, než jsem to myslela, ale já zkrátka o lásce psát neumím a vlastně ani nechci, takže se vám za to tímto omlouvám a už budu na toto téma mlčet.

Podobné:
Proč zamykat lásku?! - apel na zámky lásky na mostech
Citáty o lásce - můj výběr od různých autorů
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama