Přednáška z TEDx Prague 2013 - Iva Roze Skochová

29. ledna 2014 v 22:39 | Ellis |  Informace, referáty, typy
Náhodou jsem na youtube narazila na ohromně zajímavou přednášku, která i při svých cca 28mi minutách trvání rozhodně stojí za to shlédnout. Iva Roze Skochová mluví na TEDxPrague 2013 o rozdílech mezi životem v chudých a bohatých zemích s nadsázkou i pochopením, které navíc doplňuje vlastními zkušenostmi, konkrétními příhodami a osobitými poznámkami, nad kterými se budete buď lámat smíchy nebo vás to donutí se nad sebou nebo čímkoli jiným pořádně zamyslet.

Jedna z mých oblíbených částí je kolem devatenácté a půlté minuty, kde se zabývá otázkou potřeb dítěte týkajících se rodiny a obecně rodinného zázemí a tvrdí, že to, že dítě vychovává jedna matka a jeden otec je jen náš kulturní zvyk a že jinde to dělají úplně jinak a funguje to taky, např. v Africe vychovává dítě celá vesnice a problémy řeší jakákoli žena, která je zrovna na blízku. Navíc biologičtí rodiče obas nebývají těmi ideálními rodiči...
Video rozhodně stojí za to shlédnout, ani nemusíte celé, protože přednášející se postupně dotýká několika podtémat, která se od sebe dají celkem jednoduše oddělit.
Hlavním motivem celé přednášky je naše neschopnost vážit si svobody a neschopnost žít přítomným okamžikem.
Také se zabývá otázkou, co to vlastně ta pravá svoboda je a dále spoustou dalšího, uvidíte sami.
Tady je:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama