Proč zamykat lásku?!

23. ledna 2014 v 15:23 | Ellis |  Úvahy, názory, o mně, myšlenky, ...
Myslím, že jsem našla něco, co souvisí s tématem týdne "láska" a mám k tomu co říct. Pokud jste z Prahy nebo alespoň trochu sledujete tyhle trendy dnešní doby, nutně je musíte znát. Ano, mluvím o těch zámečcích, které jsou připevněny jeden vedle druhého na významných mostech a podobných místech, jako je např. Karlův most.
Chodím do školy na Malou Stranu a tak se celkem často pohybuji v okolí Kampy a především Čertovky, jejíž mosty jsou těmito zámečky celkem pověstné. Takhle zamykat svou lásku na zábradlí mostů a následně házet klíče do řeky pod nimi mají především ruští turisté, ale kromě nich také spousta zamilovaných párů ze všech koutů světa.
Já osobně v tom vidím velký rozpor, protože láska je dle mého názoru právě o té volnosti, kterou zámek jaksi postrádá... To, že s někým jste, protože ho máte rádi a ne proto, že jste se k tomu upsali. Jste s ním, protože chcete a zároveň jste schopen ho v určitý moment opustit, pokud takový čas nastane a vaše cesta povede dál někam jinam, bez toho druhého člověka. A právě tím, že svou lásku zamknete na nějaký most, se strašně svazujete. Ty zámky stejně nakonec skončí ve sběru. A to by láska určitě neměla...

Podobné:
Popisy lásky v knihách - můj názor na ně
Citáty o lásce - můj výběr od různých autorů
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama