#1: Jak to všechno začalo

2. července 2015 v 9:17 | Ellis |  Rok studia v zahraničí
Už si nevzpomínám, kdy jsem poprvé začala přemýšlet nad studiem v zahraničí. Ze základky jsem odešla na konci sedmé třídy, čímž jsem báječně bezstarostný a ne zřídkakdy zákonporušující společenský život odsunula na druhou kolej a na první vystavěla téměř nezničitelný palác vědomostí a schopností. Jedno z nejlepších gymnázií v ČR si holt žádá své oběti.
A tam někde to asi začalo. Byla jsem v druháku, který odpovídal deváté třídě, a měla před sebou několik možností. Mohla jsem snadno udělat přijímačky na školu, kam šla většina mých kamarádů ze základky, mohla jsem přestoupit na snazší gympl nebo zůstat na tom stávajícím. Jenže to bych nebyla já, abych si nevymyslela svou vlastní variantu, kterou bylo v tomto případě studium v zahraničí.
Nastala celkem krátká úvaha zaobírající se zeměmi, které připadají v úvahu: Jsem schopná mluvit celkem obstojně anglicky, už hůř jsou na tom pak francouzština s němčinou. Jelikož k posledně zmíněnému jazyku nemám moc kladný vztah, vyškrtla jsem rovnou všechny německy mluvící země. Navíc jsem se německy už téměř dva roky neučila a musela bych vše zas pracně oprašovat. Ze zbývajících dvou vyhrála angličtina, a to hned z několika důvodů:
  1. anglicky umím dost dobře na to, abych se domluvila
  2. angličtina je světově mnohem výhodnější jazyk, než francouzština
  3. máme v Anglii, konkrétně v Londýně, starou známou, u které jsem mohla bydlet, což celou situaci opravdu hodně ustadňovalo

Poté, co jsem vytvořila tuto ideu, mohlo začít samotné zařizování a připravování, což je ale kapitola sama pro sebe, takže jsem jí věnovala jeden samostatný článek s názvem Krušné začátky aneb 200 e-mailů a vše bylo vyřízeno.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama