Ukrajinské boje pokračují, jen se o nich přestalo psát

9. července 2015 v 16:51 | Ellis |  Úvahy, názory, o mně, myšlenky, ...
Pokud otevřete jakýkoli internetový deník, téměř výlučně se hlavní strana věnuje řecké krizi, dále pak v sekci politika naleznete články o nejnovějších útocích Islámského státu a možná někde dole nepodstatné novinky z Ameriky (což také úzce souvisí s tím, z jaké země ten daný deník je :))...
V návalu zpráv z Řecka to vypadá, že pomalu zapomínáme na ostatní aktuální problémy, z nichž ne málo se přímo týká samotné Evropy. Asi nejpodstatnějším takovým tématem je Ukrajina, na kterou to vypadá, že už jsme pomalu zapomněli. Věřte tomu nebo ne, na východní Ukrajině se stále bojuje, jelikož separatisti se neřídí tím, jestli se o nich píše nebo nepíše v novinách.

Jackson Diehl si nedávno dovolil ve Washington Post polemizovat dosavadní peněžní pomoc, kterou Evropská unie poskytla Řecku (222 miliardy dolarů) a kterou nabídla Ukrajině (5,5 miliardy). Už to samotné, myslím, o mnohém vypovídá. Přitom situace na Ukrajině se stále mění a rozhodně by bylo o čem psát. Vypadá to, že Rusko už pomalu nebaví vrážet do této problematiky peníze, a tak přestala tu část východní Ukrajiny, která je ovládaná proruskými separatisty, zásobovat elektřinou, která tam vede z Ruska hned několika kabely a Moskvu samozřejmě stojí peníze. Zároveň se ale Rusko netváří, že by chtělo bojům zamezit. Ty pokračují stále dál, pouze za horších podmínek a menšího zájmu a pozornosti zahraničních médií a okolního světa, do kterého se řadíme mimo jiné i my.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alexander1918 Alexander1918 | Web | 11. července 2015 v 11:03 | Reagovat

Tak řeknu to takhle. Ta pomoc ´´svobodné´´ Ukrajině by neměla být vůbec žádná. Ve vládě jsou fašisté, Kyjevem pochodují fašisté a těmhle budeme pomáhat? Těmhle lidem, kteří v lesích jen tak oběsí těhotné ženy? Chceš poslat videa? Nebo ti z nich bude špatně?
Všechno není tak, jak ti to naservírují naše a západní média. Stejně jako Rusko nejsou žádní svatoušci, ale ti se alespoň postavili tomu fašismu. Stejně jako separatisté, kteří se fašismu postavili. Nebo ty by ses přidala na stranu tzv. revoluce, pokud by ti ´´revolucionáři´´ nechali uhořet lidi v Oděse? Nebo ti vzali tvůj jazyk, zmlátili nebo zabili příbuzné jenom proto, že to nejsou ti ´´pravý´´ Ukrajinci? ;-)

2 Ellis Ellis | Web | 13. července 2015 v 20:11 | Reagovat

[1]: Tvůj názor ti neberu a je jasný, že je několik úhlů pohledu a chyby na všech zúčastněných stranách, ale na svou obhajobu co se týče slepé víře médií musím říct, že mám na Ukrajině příbuzný a od těch jsou dle mého názoru zprávy celkem autentické... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama